korekcyjne okulary przeciwsłoneczne

   Nosisz okulary korekcyjne i w warunkach silnego nasłonecznienia odczuwasz ogromny dyskomfort, to ta strona jest poświęcona rozwiązaniom, jakie mogą Cię zainteresować. Polecamy dalszą lekturę ponieważ istnieje kilka możliwych propozycji pozwalających chronić oczy przed olśnieniami silnego światła, zapewniając jednocześnie pełną ochronę UV.

soczewki fotochromowe Optyk Białystok LUXOPTICA

   Najpopularniejsze rozwiązanie to soczewki fotochromowe, tzn. takie, które w pomieszczeniach są przejrzyste a na zewnątrz zaciemniają się pod wpływem słońca. Istnieje kilka rodzajów technologii fotochromowych, które cechuje stopień i szybkość zacieminiania się i rozjaśniania. Wszystkie soczewki fotochromowe zapewniają pełną ochronę przed UV.

   Soczewki fotochromowe zaciemniają się pod wpływem UV dlatego nie sprawdzają się w samochodzie jako okulary słoneczne z jedynym wyjątkiem soczewek DRIVEWEAR opisanych szczegółowo tutaj.

okulary prezciwsłneczne korekcyjne Optyk Białystok LUXOPTICA Salon Optyczny

   Barwione soczewki korekcyjne mogą być dostosowane do Twojej wady wzroku i zamontowane do oprawy korekcyjnej lub do okularów przypominających przeciwsłoneczne. Zapewni Ci to ostre widzenie oraz ochronę przed olśnieniami. Soczewki korekcyjne barwione mogą być również z polaryzacją, która bliżej jest omówiona w dziale dla kierowców.

    Takie okulary mają zaletę, ponieważ sprawdzają się w samochodzie, są zawsze jednakowo ciemne, niezależnie od natężenia UV. Wadą jest to, że muszą stanowić dodatkową parę Twoich okularów.

sportowe okulary przeciwsłoneczne Optyk Białystok LUXOPTICA Salon Optyczny
    Okulary sportowe zapewniają modny, dynamiczny wygląd ale ich krzywizna do niedawna nie pozwalała na montowanie soczewek korekcyjnych. Aktualne technologie pozwalają na montaż soczewek korekcyjnych do typowych okularów przeciwsłonecznych. Ze względu na rygorystyczne uwarunkowania techniczne montaż takich soczewek nie jest możliwy we wszystkich przypadkach.

    Soczewki okularowe do opraw sportowych dostępne są z polaryzajcą, barwieniami, fotochromowe. Tu nie są dostępne soczewki progresywne.
nakładki przeciwsłoneczne Salon Optyczny LUXOPTICA Optyk Białystok

    Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, które jedocześnie zapewnia funkcjonowanie w normalnych warunkach oraz silnego nasłonecznienia to specjalne oprawy okularowe z polaryzacyjną, magnetyczną nakładką przeciwsłoneczną. Oprawy można wykorzystać do montażu soczewek jednoogniskowych, dwuogniskowych oraz progresywnych.

   Jedyną wadą jest fakt, że posiadacz takich okularów jest zobowiązany pamiętać by nakładkę przeciwsłoneczną nosić zawsze przy sobie. To raczej niewiele w zamian za jedną parę okularów korekcyjnych...